Reportaż z napraw serwisowych laptopów i komputerów sierpień-listopad 2017

Rozpoczynam cykl reportaży z niektórych napraw serwisowych laptopów i komputerów.


Reportaż nr 1

1. Nowy komputer PC z przeznaczeniem do obsługi stacji paliw. Klient zlecił mi złożenie komputera
z podzespołów gdyż nie chciał kupować komputera tzw. FABRYCZNEGO. Komputer miał być szybki i niezawodny z możliwością robienia kopii zapasowych oraz miał obsługiwać sprzedaż na stacji paliw.

 

 

 

 

Stopień trudności:     


2. Wymiana dysku HDD w HP Pavilion oraz nowa instalacja systemu i oprogramowania narzędziowego. Po instalacji laptop nie startował Windowsa, okazało się że nie startował dysk HDD, przyczyną była taśma od dysku i trzeba było wymienić na nową

Stopień trudności:     


3. Wymiana obudowy oraz zawiasów w mocno uszkodzonym Lenovo. Na szczęście dostępność części duża ( Mam na serwisie 2 laptopy, które czekają na naprawę z podobnymi uszkodzeniami już kilka miesięcy z powodu braku części zamiennych, choćby używanych!) Koszty naprawy okazały się spore dlatego ostrzegam aby początkowe podobne uszkodzenia szybciej przekazywać do serwisów.

Stopień trudności:     

 


4. Klient zgłosił komputer PC który wyłączał się. Po wielu godzinach szukania problemów z komputerem okazało się, że: zastosowano za duży cooler na procesor i powodował wygięcia płyty głównej, zasilacz działał bardzo niestabilnie napięciowo. Montaż nowego coolera przez tzw. fachowca mógł spowodować poważne uszkodzenie płyty głównej i procesora. Wymieniłem na nowy WENTYLATOR SILENTIUMPC SPARTAN 3 PRO HE1024 oraz zasilacz  ZASILACZ ZALMAN ZM600-TX 600W 80PLUS. Komputer został przetestowany działał stabilnie a temperatury procesora nie przekraczały 55°C w wymagających grach. Klient ZADOWOLONY, ale ma na przyszłość nauczkę aby w razie modernizacji komputera działać z dużą rozwagą!

 

Stopień trudności:     


5. w przygotowaniu